Obvestilo Sistema za zgodnje opozarjanje na pojav NPS

Zelo čist kokain in heroin z neznano snovjo

Ljubljana, 2. avgust 2019 – V okviru Sistema za zgodnje opozarjanje na pojav NPS je bil v Ljubljani zaznan zelo čist kokain, z vsebnostjo 82,5%, ter zelo čist heroin, z vsebnostjo 64,0%.

ZELO ČIST KOKAIN

V Ljubljani je bil zaznan zelo čist kokain, z vsebnostjo 82,5 %. Ker se v zadnjem času beleži povečano število obravnav zaradi zastrupitev s kokainom, se uporabnikom priporoča previdnost pri uporabi ter upoštevanje načel zmanjševanja škode, saj uporaba kokaina med drugimi zvišuje tveganje za odpoved srca in možgansko kap.


ZELO ČIST HEROIN Z NEZNANO SNOVJO

Prav tako smo zaznali zelo čisti heroin, z vsebnostjo 64,0%, kateremu je bila dodana še neznana snov, ki so jo v Nacionalnem laboratoriju za zdravje, okolje in hrano poslali na dodatno analizo. Rezultat analize bo znan v prihodnjih dneh.

Vzorca je v okviru anonimnega zbiranja vzorcev psihoaktivnih snovi zbrala info točka Društva Stigma v Ljubljani. Analizo vzorcev je izvedel Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano.

###