Epidemiološka situacija glede novega koronavirusa v Sloveniji se umirja, zato se je začelo postopno sproščanje sistemskih ukrepov za zamejitev širjenja virusa. Iz tega razloga se lahko začne postopno sproščanje omejitev pri izvajanju socialnovarstvenih programih.

Spremembe stopijo v veljavo s ponedeljkom, 25.5.2020.

Zaenkrat je mogoče pričeti z izvajanjem vseh aktivnosti, ki se lahko izvajajo individualno in kjer je mogoče zagotoviti vse varnostne ukrepe v skladu s priporočili Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

Dnevna centra bosta sicer še vedno zaprta, bo pa mogoča zamenjava sterilnega pribora in praktična pomoč pri reševanju vsakodnevnih težav (pri pisanju prošenj, vlog, pritožb). Vstop v dnevni center bo potekal posamično.  Obvezna je uporaba zaščitne maske in upoštevanje varnostne razdalje.

Pri izvajanju programov je potrebno upoštevanje vseh splošnih ukrepov za zaščito pred okužbo z novim koronavirusom, navedenih na naslednji povezavi.