Ponovno smo zaznali tabletke ekstazija z visoko vsebnostjo MDMA, ki predstavljajo višje tveganje za zaplete pri uporabi.

Roza Heisenberg z vsebnostjo 276 mg MDMA; sivi Philipp Plein z 196 mg MDMA in rjava opica z 174 mg MDMA.

Že pri količinah večjih od 120 mg se poveča možnost za zaplete zaradi zaužitja MDMA (slabost, bruhanje, pojav krčev, nemirnost in paranoja, hujše motnje motorike, motnje zavesti, pregrevanje telesa, …).

Doza MDMA je 1 – 1,5 mg na kilogram telesne teže. To pomeni, da je za osebo, ki npr. tehta 60 kg, doza 60 – 90 mg. 200 ali več mg za marsikoga pomeni vsaj dvakratno dozo, pri kateri se neželeni učinki močno povečajo.

Pri dozah višjih od 400 mg pa se izredno poveča možnost smrtnega predoziranja.

Slika 1: roza tabletka Heisenberg.
Slika 2: siva tabletka Philipp Plein.
Slika 3: tabletka rjava opica.

Tabletki roza Heisenberg in rjava opica so sprejeli v testiranje v DrogArt infotočki v Mariboru, tabletko Philipp Plein pa v Ljubljani.