Zadnje leto je bilo za marsikoga precej težko, stiske ljudi zaradi trenutnih razmer pa postajajo še večje, zato so se pri Merkur zavarovalnici odločili, da pričarajo nasmehe in pomagajo pomoči potrebnim.

Zahvaljujemo se Zavarovalnici Merkur ki nam je z njihovo akcijo “Zgodbe čudežev Slovenije”, omogočila nakup kovinske omare, v kateri imajo naši uporabniki in uporabnice, ki so brezdomni, shranjene svoje osebne stvari.


Brezdomna oseba je človek brez možnosti življenja v človeku primernih pogojih, se pravi v stanovanju, kjer ima svoj košček sveta, kamor se lahko umakne, kjer lahko shranjuje svoje osebne stvari, kjer si lahko odpočije in kamor se lahko kadarkoli zateče. Življenje brezdomca je globoko zaznamovano z nezmožnostjo pridobiti si stalno, človeku primerno bivališče, kar negativno vpliva na njegovo fizično, psihično, socialno in duhovno stanje.