PDF  | Natisni |  E-pošta

Društvo Stigma izvaja program zmanjševanja škodljivih posledic zaradi uporabe nedovoljenih drog. Program poteka v dveh dnevnih centrih v Ljubljani, na terenu v več slovenskih mestih, v zaporih ter v okviru svetovalne linije.

Terensko_vozilo

Nudimo vam:

Informacije o varnejšem injiciranju ter o programih zdravljenja.

Svetovanje v zvezi s problemi drog (osebno in po telefonu – 01 430 12 00 – vsak delavnik od 8h do 16h; tudi za starše, prijatelje, partnerje)

Brezplačni sterilni pribor in kondome (injekcijske igle, askorbinska kislina, alkoholni robčki, gaze, obliži, etc.– v dnevnem centru vsak delavnik od 9h – 15h.

Možnost nujnih telefonskih klicev (za zaposlitev, iskanje sobe...) in uporabo računalnika v dnevnem centru (za pisanje prošenj, ogled prostih delovnih mest) ter možnost interneta (iskanje po objavah prostih delovnih mest, iskanje sobe...)

V dnevnem centru je na voljo internet, DVD/TV, zastonj napitki (kava, sok)

Mobilno zamenjavo igel (terensko deljenje igel in ostalega sterilnega materiala s svetovanjem v več slovenskih mestih)

Pomoč  pri urejanju socialnih zadev (pomoč pri pisanju prošenj za denarno socialno pomoč, pomoč pri pridobitvi osebne izkaznice, pomoč pri iskanju sobe...)

Pomoč pri urejanju zaposlitve (pomoč pri pisanju prošenj, pomoč pri iskanju po objavah prostih delovnih mest...)

Pomoč pri urejanju zdravstvenih storitev (pomoč pri pridobitvi zdravstvene izkaznice, pomoč pri pisanju prošenj za metadonski program...)

Možnost spremstva na CSD, občino...

Obiske in svetovalno delo v zaporih.

Društvo za zmanjševanje škode zaradi drog STIGMA, Štihova ulica 12, 1000 Ljubljana, telefon: 01 430 12 05,

Prispevajte 0,5% dohodnine za zmanjševanje škode pri uživanju drog

Davčna številka: 254 99 777

TRR: SI56 0201 0025 4000 868

Gostovanje spletne strani Virtuo d.o.o.